facebooktwitteryoutubesoundcloudrsskalendarzjęzyk polskijęzyk angielski

publikuj na facebooku wykop tomapadrukuj« Wyłączenie

opublikowane przez: kulturaupodstaw.pl, z dnia 22.01.2015, 22:13

Wyłączenie odpowiedzialności

1. Treści online

Operator witryny kulturaupodstaw.pl nie odpowiada za bezwzględną aktualność, poprawność, kompletność lub jakość udostępnionych informacji. Zasadniczo wykluczone są roszczenia z tytułu odpowiedzialności operatora witryny odnoszące się do szkód materialnych i niematerialnych powstałych w wyniku wykorzystania lub niewykorzystania prezentowanych informacji, lub też spowodowanych korzystaniem z informacji błędnych i niekompletnych, z wyjątkiem przypadków udowodnionej winy autora na skutek umyślnego działania lub rażącego niedbalstwa. Wszystkie przedstawione informacje są niezobowiązujące i niewiążące. Operator witryny stanowczo zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian, uzupełnień, do usuwania, bądź też do tymczasowego lub definitywnego zawieszenia publikacji części lub całości informacji.

2. Odnośniki i linki

W przypadku pośrednich lub bezpośrednich odnośników do obcych stron internetowych („linki”), które nie są objęte zakresem odpowiedzialności operatora, obowiązek odpowiedzialności mógłby powstać wyłącznie w przypadku, gdyby operator znał ich niezgodną z prawem treść, a zapobieżenie ich udostępniania byłoby możliwe i nie przekraczałoby jego możliwości technicznych. Niniejszym operator oświadcza jednoznacznie, że w momencie zamieszczania linków odpowiednie zalinkowane strony nie zawierały nielegalnych treści. Operator nie ma żadnego wpływu na sposób obecnego i przyszłego opracowywania materiałów oraz zalinkowanych/powiązanych stron. Dlatego też operator zdecydowanie dystansuje się od wszelkich treści na wszystkich zalinkowanych/powiązanych stronach, które uległy zmianie po umieszczeniu linków. Powyższe oświadczenie dotyczy wszystkich odnośników i linków umieszczonych w obrębie własnych stron internetowych, a także obcych wpisów w udostępnionych przez operatora komentarzach, na forach dyskusyjnych oraz w listach mailingowych. Za nielegalne, błędne bądź niekompletne treści, w szczególności za wynikłe z ich wykorzystania lub niewykorzystania szkody, odpowiada wyłącznie oferent strony wskazanej za pomocą odnośnika, a nie osoba, która za pomocą linków jedynie odsyła do danej publikacji.

3. Prawo autorskie i ochrony znaków.

Operator dokłada wszelkich starań by przestrzegać praw autorskich we wszystkich publikacjach zawierających grafiki, dokumenty dźwiękowe, sekwencje wideo oraz teksty, jak również korzystać ze stworzonych przez siebie bądź nie wymagających licencji grafik, dokumentów dźwiękowych, sekwencji wideo oraz tekstów. Wszystkie wymienione w witrynie znaki firmowe lub towarowe, które są ewentualnie chronione przez osoby trzecie, podlegają bez ograniczeń postanowieniom aktualnie obowiązującego prawa w zakresie ochrony znaków oraz praw posiadania, jakie przysługują ich zarejestrowanym właścicielom. Samo tylko ich wymienienie nie daje podstawy do konkluzji, że znaki firmowe nie są chronione prawami osób trzecich! Prawa autorskie w odniesieniu do stworzonych przez operatora i publikowanych na stronach internetowych materiałów pozostają wyłącznie jego własnością, chyba że jest to wyraźnie zaznaczone. Powielanie lub wykorzystywanie takich grafik, dokumentów dźwiękowych, sekwencji wideo oraz tekstów w innych elektronicznych bądź drukowanych publikacjach jest bez wyraźnej zgodny operatora  zabronione.

4. Ochrona danych

W przypadku zaistnienia w ramach witryny możliwości wprowadzenia danych osobowych lub firmowych (adresy poczty elektronicznej, nazwiska, adresy pocztowe), użytkownik udostępnia je wyłącznie na zasadzie dobrowolności. Korzystanie z wszystkich oferowanych usług jest dozwolone bez ujawniania takich danych, względnie anonimowo lub pod pseudonimem, o ile mieści się to w granicach możliwości i jest technicznie wykonalne.

5. Skuteczność prawna niniejszego wyłączenia odpowiedzialności

Niniejsze wyłączenie odpowiedzialności należy traktować jako część witryny internetowej, z której odsyła się do powyższej strony. Jeżeli części lub pojedyncze sformułowania powyższego tekstu przestałyby być zgodne z obowiązującą sytuacją prawną lub byłyby zgodne z obowiązującą sytuacją prawną jedynie w części, to fakt ten nie będzie miał wpływu na ważność oraz treść pozostałych części dokumentu.

6. Opinie

Wydawca portalu zastrzega iż wszelkie poglądy zawarte w blogach i komentarzach są prywatnymi poglądami autorów i nie stanowią oficjalnej wykładni opinii wydawcy portalu na dany temat.

Krupa u podstaw

19
Niedziela
Sierpień 2018
Emilii
Julinana
Konstancji
Sierpień, 2018
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

projekt i realizacja Media Designers dla KsyKsy copyrights 2014-2018 Kultura u podstaw, portal finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego