facebooktwitteryoutubesoundcloudrsskalendarzjęzyk polskijęzyk angielski

publikuj na facebooku wykop tomapadrukuj« Redakcja

opublikowane przez: , z dnia 09.01.2015, 11:46

Portal kulturalny "Kultura u podstaw" zaprasza Państwa do wspólnej podróży po życiu kulturalnym Wielkopolski. Znajdziecie u nas Państwo teksty o tematyce kulturalnej, fotoreportaże, relacje filmowe, zapowiedzi i recenzje. Portal dostarcza wiedzy o tradycji regionu i współczesnych zjawiskach kulturalnych. Zapoznajemy Państwa z różnymi przejawami kultury, przedstawiamy sylwetki twórców i efekty ich działalności artystycznej.

Portal kulturaupodstaw.pl został powołany do życia w ramach działań, związanych z projektem Budzik Kulturalny, który wskazał nowe kierunki zainteresowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego kwestiami kultury naszego regionu. Budzik Kulturalny udowodnił, że siła kultury w Wielkopolsce może być rozłożona równomiernie w całym regionie i nie muszą o niej stanowić wyłącznie wielkie, dywanowe premiery, odbywające się w głównych instytucjach kultury stołecznego miasta Poznania. Świadczą o tym wydarzenia, kreowane przez program Wielkopolska:Rewolucje, które gromadziły tłumy widzów i zbierały świetne recenzje. Wspomnieć warto choćby spektakle: "Jakiż to chłopiec piękny i młody" z udziałem mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach, "Lepiej tam nie idź" z udziałem dzieci i młodzieży z Szamocina i okolic czy "Kosmologię Rozdrażewską" z udziałem członków Rozdrażewskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii oraz Kółka Astronomicznego "Kasjopea".
 
Portal działa już kilka lat, dostarczając Państwu relacji i opinii na temat kultury regionu. Staramy się nie tylko wskazywać na wydarzenia, postacie i procesy kulturowe, kształtujące obraz współczesnej Wielkopolski, ale także dokonywać ich ewaluacji i dokumentacji. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy do recenzji, relacji filmowych, reportażu i fotoreportażu na naszym portalu, ważną rolę przypisujemy też blogom autorskim. Naszym celem jest opisanie i utrwalenie Wielkopolski naszego czasu, jakkolwiek subiektywne by ono nie było, gdyż zdajemy sobie sprawę z olbrzymich zalet takiego podejścia. Bierzemy zatem pełną odpowiedzialność za własny subiektywizm, gdyż to właśnie on pozwala nam, tak wyraziście i z tak wielkim przekonaniem, prezentować dorobek regionu. Dzięki temu staliśmy się dobrze rozpoznawalni dla czytelników, których środowisko budujemy nie tylko wokół samego portalu, lecz również wokół naszych emanacji społecznościowych na Facebooku, czy Youtube.

Podzieliliśmy portal na cztery zasadnicze działy: Wydarzenia, Opinie, Ludzie, Miejsca. W dziale Wydarzenia zapowiadamy wybrane imprezy, które pragniemy rekomendować czytelnikom, wskazując ich czas, miejsce (z mapą dojazdu), adres internetowy organizatora, oraz udzielając jak najszerszej informacji wprowadzającej.

W dziale Opinie publikujemy materiały, będące efektem naszego uczestnictwa w zapowiedzianych wcześniej wydarzeniach - w postaci recenzji, reportaży, fotoreportaży i relacji filmowych. Staramy się być zawsze tam, gdzie dzieje się coś istotnego dla regionu, nie ważne, czy jest to wielki teatr, czy mała wiejska świetlica.

Działy Ludzie i Miejsca są dość oczywiste i nie wymagają dodatkowych opisów. Znajdą tam Państwo osoby i miejsca, które napotykamy w naszej podróży przez kulturę Wielkopolski.

Redaktorem naczelnym portalu od początku jego istnienia do końca roku 2017 była Iwona Torbicka, która wcześniej przez wiele lat szefowała redakcji kultury poznańskiej Gazety Wyborczej.

W marcu 2018 Departament Kultury powołał nowego redaktora naczelnego. Został nim Jarosław Borowiec - doktor nauk humanistycznych, krytyk, edytor.

Redaktor naczelny - Jarosław Borowiec

Sekretarz redakcji - Karol Francuzik

Dziennikarze, Blogerzy: Wojciech Hildebrandt, Marek Grądzki, Kuba Wojtaszczyk, Sebastian Gabryel

Fotoreporterzy: Mariusz Forecki, Michał Sita

Filmowcy: Rafał Cielek

Graficy: Dariusz Krupa

Tłumacz: Tomasz Jamróz

Wszelkie poglądy zawarte w blogach i komentarzach są prywatnymi poglądami autorów i nie stanowią oficjalnej wykładni opinii wydawcy portalu na dany temat.

kontakt z redakcją: jaroslaw.borowiec@umww.pl

Materiałów niezamówionych redakcja nie zwraca. Materiały nadesłane przez wolontariuszy publikowane są nieodpłatnie na licencji Creative Commons 3.0, chyba że strony ustalą inaczej. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wady prawne materiałów dostarczonych.

88Adres redakcji:  KULTURAUPODSTAW, ul. Długa 8/5, 61-850 Poznań

Logo do pobrania (kliknij prawym klawiszem myszy i po pojawieniu się pola dialogowego wybierz "zapisz obrazek:")

Logo kulturaupodstaw

Krupa u podstaw

19
Niedziela
Sierpień 2018
Emilii
Julinana
Konstancji
Sierpień, 2018
PnWtŚrCzPtSN
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

poprzedni dzisiaj następny

projekt i realizacja Media Designers dla KsyKsy copyrights 2014-2018 Kultura u podstaw, portal finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego