facebooktwitteryoutubesoundcloudrsskalendarzjęzyk polskijęzyk angielski

publikuj na facebooku wykop todrukuj« Pióra w dłoń!

opublikowane przez: kulturaupodstaw.pl, z dnia 07.03.2018, 08:11

Szkoła pisarska "Maszyna do Pisania", wspólnie ze Samorządem Województwa Wielkopolskiego, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pisarskim na opowiadanie z Powstaniem Wielkopolskim w tle. Na autorów najlepszych tekstów czekają bezpłatne trzydniowe warsztaty z mistrzami pióra - Sylwią Chutnik, Przemysławem Semczukiem oraz Piotrem Bojarskim.

Konkurs odbędzie się w ramach obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i jest adresowany wyłącznie do mieszkańców Wielkopolski. Opowiadanie powinno być napisane w jednym z trzech gatunków: proza obyczajowa, kryminał/sensacja lub opowiadanie z elementami reportażu. Jego tłem muszą być wydarzenia lub postaci związane z powstaniem. Objętość opowiadania nie powinna przekraczać 30 tys. znaków znormalizowanego tekstu. Istnieje również możliwość zgłoszenia szkicu do opowiadania, zawierającego pomysł fabuły, opis bohaterów, określenie miejsca i czasu akcji (od 3600 do 90 tys. znaków). Do udziału w konkursie mogą przystąpić osoby pełnoletnie i niepełnoletnie (za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna), bez względu na ich doświadczenie pisarskie. Zakwalifikowane zostaną wyłącznie prace, które dotąd nie były nigdzie opublikowane.

Autorzy 18 najlepszych tekstów zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach. Przez trzy dni będą dopracowywać swoje opowiadania pod okiem doświadczonych pisarzy - Sylwii Chutnik, Przemysława Semczuka oraz Piotra Bojarskiego. Zajęcia będą odbywać się w trzech sześcioosobowych grupach. Każda z grup będzie pracować z jednym nauczycielem, zaś uczestnicy zostaną podzieleni według gatunków, w jakich utrzymane są ich opowiadania. Po zakończeniu warsztatów, prace laureatów zostaną wydrukowane w specjalnej antologii. Uczestnicy warsztatów, którzy mieszkają poza Poznaniem, mają zagwarantowany zwrot kosztów dojazdu oraz zakwaterowania.

Warsztaty prowadzone przez tak uznanych autorów, są nie lada gratką dla wszystkich adeptów pisarstwa. Warto przypomnieć, że Sylwia Chutnik to laureatka Paszportów Polityki, trzykrotnie nominowana do Nagrody Nike. Jest autorką choćby takich powieści jak „Kieszonkowy Atlas Kobiet”, „Dzidzia” czy „Cwaniary”. Przemysław Semczuk to dziennikarz i publicysta, znany z książek reportażowych o historii Polski okresu PRL - „Magiczne Dwudziestolecie”, „Wampir z Zagłębia”, „Kryptonim Frankenstein”. Jest laureatem Nagrody Prezydenta Lublina - Kryształowej Karty Polskiego Reportażu. Piotr Bojarski - dziennikarz poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej - to z kolei dwukrotny laureat nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jest autorem powieści kryminalnych „Ściema” i „Biegacz”, a także reportaży historycznych „Cztery twarze Prusaka”, „Poznaniacy przeciwko swastyce” i „Przebudzeni”.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 20 marca poprzez formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej tutaj. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej: tutaj. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 23 kwietnia na stronie internetowej tutaj oraz profilu Facebook tutaj szkoły pisarskiej „Maszyna do Pisania”, a także na stronach Samorządu Województwa Wielkopolskiego tutaj.

Autor: Sebastian Gabryel
Zdjęcia: Materiały prasowe organizatorów

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Krupa u podstaw

24
Niedziela
Czerwiec 2018
Danuty
Jana
Janiny
Czerwiec, 2018
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

projekt i realizacja Media Designers dla KsyKsy copyrights 2014-2018 Kultura u podstaw, portal finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego