facebooktwitteryoutubesoundcloudrsskalendarzjęzyk polskijęzyk angielski

publikuj na facebooku wykop tomapalinkdrukuj« Koreańska orkiestra i polska muzyka

data wydarzenia: od 25.06.2017 do 29.06.2017 opublikowane przez: , z dnia 22.06.2017, 03:10

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych orkiestr tradycyjnych w Korei Południowej. Z okazji 15-lecia współpracy regionów Chungcheongnam-do i Wielkopolski, koreańska orkiestra zagra koncerty w Koninie, Kaliszu i Poznaniu. W programie znajdzie się tradycyjna muzyka koreańska oraz muzyka polska, grana na tradycyjnych instrumentach koreańskich.

Chungnam Korean Traditional Music Orchestra została założona w 1990. Celem zespołu jest kultywowanie koreańskich tradycji muzycznych oraz inspirowanie mieszkańców regionu Chungcheongnam-do. Od czasu pierwszego koncertu w marcu 1991 r. orkiestra zagrała około 1600 koncertów i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych orkiestr tradycyjnych w Korei Południowej. Wniosła istotny udział w zachowanie dziedzictwa tradycyjnej muzyki koreańskiej, budowę regionalnej tożsamości mieszkańców Chungcheongnam-do oraz promowanie różnorodności lokalnych kultur. Piękno i melodyjność tradycyjnej koreańskiej muzyki orkiestra rozpowszechniła na całym świecie podczas zagranicznych koncertów. Każdy z nich spotkał się z przychylnymi recenzjami i przyczynił się do promocji koreańskiej sztuki tradycyjnej.
 
W pełnym składzie orkiestra liczy 52 osoby, ale podczas koncertów w Wielkopolsce wystąpi skład 25-osobowy. Muzycy grają na tradycyjnych instrumentach, takich jak: Daegeum (duży flet bambusowy), Sogeum (mały flet bambusowy), Piri (cylindryczny obój), Haegeum, Gayageum, Ajaeng (instrumenty strunowe podobne do cytry), a także instrumentach perkusyjnych. Wszyscy są absolwentami najlepszych koreańskich Akademii Muzycznych.
Kierownikiem artystycznym orkiestry jest Hwang Inkeun, który z okazji koncertów w Wielkopolsce tak opowiada o współpracy między dwoma regionami: „Jestem zaszczycony mogąc uczestniczyć w jubileuszu 15-lecia współpracy partnerskiej Województwa Wielkopolskiego (Polska) i Regionu Chungcheongnam-do (Republika Korei). Obie społeczności podzielają te same wartości - gotowość do ciężkiej pracy oraz dążenie do pokoju i dobrobytu. Koreańska muzyka tradycyjna wykorzystuje unikalne melodie, w ich uporządkowanym, naturalnym rytmie. Melodie, będące połączeniem prostoty i wielobarwności, swoim wyrazem poruszające wyobraźnię słuchaczy. Wyrażam głęboką nadzieję, że muzyka Chungnam Korean Traditional Music Orchestra spotka się z pozytywnym odbiorem Wielkopolan. Ufam, że wymiana kulturalna między Wielkopolską i Chungcheongnam-do przyniesie wzajemne korzyści.”
 
Koreańczycy zagrają w Wielkopolsce trzy koncerty. Pierwszy odbędzie się 25 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, następny - 27 czerwca w Teatrze im. W. Bogusławskiego. Ostatni koncert Chungnam Korean Traditional Music Orchestra zaplanowany został na 29 czerwca w Teatrze Wielkim w Poznaniu. W programie koncertów znajdą się tradycyjne utwory koreańskiej muzyki klasycznej, a także pieśni polskie z towarzyszeniem koreańskich instrumentów muzycznych.
 

Autor: Adam Olaf Gibowski
 
Zdjęcia: Materiały organizatorów
 
Na koncert w CKiS w Konin darmowe wejściówki można odebrać w kasie CKiS Orskard. Na koncert w Kaliszu darmowych wejściówek już brak. W Teatrze Wielkim w Poznaniu wejściówki w cenie 1 zł można kupić w kasie Opery.


 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Krupa u podstaw

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Gerwazego
Protazego
Sylwii
Czerwiec, 2018
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

projekt i realizacja Media Designers dla KsyKsy copyrights 2014-2018 Kultura u podstaw, portal finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego