facebooktwitteryoutubesoundcloudrsskalendarzjęzyk polskijęzyk angielski

publikuj na facebooku wykop tomapalinkdrukuj« Puste noce w syntezatorach

data wydarzenia: 12.05.2017, g. 18:00 opublikowane przez: , z dnia 08.05.2017, 05:12

Czy wiersze i muzyka elektroniczna to dobre połączenie? Odpowiedź na to pytanie przynieść może spotkanie poety Karola Samsela i producenta Madkida z podkaliskich Iwanowic, którzy zaprezentują swoją twórczość w Kaliszu. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Promocji Sztuki "Łyżka Mleka", odbędzie się 12 maja.

Podczas wieczoru autorskiego poeta przedstawi swoje najnowsze wiersze, wydane w formie albumu „Puste noce. 31 odbić Ostrołęki”. Zbiór poezji Karola Samsela i Krzysztofa Micha to najnowszy projekt autorów, na który złożyły się ich elegie na temat Ostrołęki i Kurpi. Ten pierwszy, jak do tej pory, opublikował dziesięć książek poetyckich, w tym debiutancki „Labirynt znikomości” z 2003 roku oraz najnowszy tryptyk „Trzy pogrzeby”. W jego ostatniej części głównym problemem jest przede wszystkim autotematyzm - akt stworzenia wiersza na wzór przedstawienia, dokonywany niemal na oczach czytelnika.

Samsel jest zwycięzcą wielu konkursów poetyckich - to laureat m.in. Nagrody im. Władysława Broniewskiego, Konkursu „Jesienna Chryzantema”, Pierwszego Turnieju Jednego Wiersza im. Wandy Karczewskiej oraz Ostrołęckiego Konkursu Literackiego im. Dionizego Maliszewskiego. Jest też autorem wielu recenzji i artykułów krytycznoliterackich, a także redaktorem „Zeszytów poetyckich”, serii książek „Powrót do Karczewskiej” oraz działu esejów i szkiców w kwartalniku literacko-kulturalnym „eleWator”. Jego wiersze zostały przełożone m.in. na języki bułgarski, serbski i czeski. Dwa lata temu wydał książkę „Norwid - Conrad. Epika w perspektywie modernizmu”. W tym roku był nominowany do Orfeusza - Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za swój ostatni tom zatytułowany „Jonestown”.

12 maja twórczość ostrołęczanina zostanie zestawiona z muzyką na żywo w wykonaniu Piotra „Madkida” Józefiaka, młodego producenta z podkaliskich Iwanowic. Na jego program koncertowy pt. „Changes” składają się autorskie kompozycje, oparte na futurystycznych brzmieniach syntezatorów i rytmice nowoczesnego hip hopu. Jak dotąd najpopularniejszym utworem artysty jest „Sex Bomb”, który na serwisie YouTube został odtworzony już ponad sto tysięcy razy. Sukcesem artysty był również udział na płycie „Spadająca gwiazda” autorstwa kaliskiego rapera Leona, na której Madkid odpowiadał za produkcję piosenki „Szlugi, pety, papierosy”. Artysta jest również autorem podkładu do walentynkowego singla „Ty, taka, inna” Maja, Ikara i Refrita, który kilka miesięcy temu stał się jednym z największych przebojów podziemnego polskiego rapu.

Wieczór autorski Karola Samsela pt. „Puste noce”, połączony z koncertem Piotra „Madkida” Józefiaka pt. „Changes”, odbędzie się w piątek 12 maja o godz. 18 w Sali Studio Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu (ul. Łazienna 6). Spotkanie poprowadzi Aneta Kolańczyk.

Autor: Sebastian Gabryel
Front foto: Materiały prasowe
 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Krupa u podstaw

ilustracja: Dariusz Krupa

projekt i realizacja Media Designers dla KsyKsy copyrights 2014-2018 Kultura u podstaw, portal finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego