facebooktwitteryoutubesoundcloudrsskalendarzjęzyk polskijęzyk angielski

publikuj na facebooku wykop tomapalinkdrukuj« Gratka dla kinomaniaków

data wydarzenia: od 27.04.2017 do 19.05.2017 opublikowane przez: , z dnia 27.04.2017, 05:35

Kochasz kino i masz własne zdanie, którego potrafisz bronić? Chcesz decydować o tym, który z filmów - pokazanych na 63. Ogólnopolskim Konkursie Filmów Niezależnych OKFA w Koninie - powinien dostać nagrodę? Zgłoś się na jurora społecznego konkursu. Organizatorzy właśnie rozpoczęli nabór do Jury Społecznego.

Miłość do kina niejedno ma imię. Jedni robią filmy, drudzy je pasjami oglądają, jeszcze inni lubią zagłębić się w tkankę filmową i oceniać obrazy srebrnego ekranu. Na takich kinomaniaków czekają właśnie organizatorzy OKFA w Koninie. Aby wejść w skład społecznego jury, należy spełnić kilka warunków. Pierwszy z nich to sporządzenie krótkiej notki, w której kandydat przedstawi swoją osobę oraz uzasadni, dlaczego chce wziąć udział w pracach jury. Drugim warunkiem jest kryterium wieku, kandydat musi być pełnoletni. Zadaniem członka Jury społecznego będzie obejrzenie filmów, startujących w Konkursie podczas bloków projekcyjnych w dniach 1 i 2 czerwca, wzięcie udziału w obradach, podczas których zostanie wyłoniony zwycięski film oraz zaprezentowanie werdyktu podczas uroczystej gali wręczenia nagród 3 czerwca. Organizatorzy OKFA gwarantują członkom Jury społecznego bezpłatny udział we wszystkich punktach programu festiwalu, ciepły posiłek oraz gadżety festiwalowe.

OKFA jest najstarszym w Polsce, nieustannie rozwijającym się projektem skierowanym dla twórców kina spoza oficjalnego obiegu dystrybucyjnego. Część konkursowa wydarzenia adresowana jest do filmowców amatorów, filmowców niezależnych oraz do studentów szkół filmowych. Jej celem jest stymulowanie i promowanie offowego ruchu filmowego oraz prezentacja najnowszych dokonań w niekomercyjnym nurcie kina. Co ważne, OKFA to nie kilkudniowa akcja, realizowana w corocznym trybie, lecz proces, w którym kontynuuje się podjęte wcześniej działania i utrwala zamierzone rezultaty.
Wydarzeniami towarzyszącymi są m.in. wystawy o tematyce filmowej, warsztaty dla młodzieży, pokazy specjalne, koncerty, spotkania z artystami, w których uczestniczy ok. 2 tyś. osób. Organizatorami są Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, które realizuje festiwal, oraz Federacja Niezależnych Twórców Filmowych.

W tym roku na konkurs napłynęła rekordowa ilość zgłoszeń, bo aż 213. Spodziewać się należy ostrej konkurencji w każdej z kategorii. Niedługo poznamy listę tytułów, zakwalifikowanych do konkursu.Tegoroczną galę wręczenia nagród uświetni koncert popularnej polskiej piosenkarki Moniki Brodki. Uczestnicy festiwalu, jak co roku, będą mogli wziąć udział w rejsie statkiem Dziwożona po Kanale Ślesińskim.

Na zgłoszenia do społecznego jury organizatorzy czekają do 19 maja. Zgłoszenia nadsyłać należy na adres ckis@ckis.konin.pl

Autor: Adam Olaf Gibowski
Zdjęcia: Mariusz Forecki
Realizacja wideo: CKiS Konin

Zostań jurorem 63. OKFA! Zgłoszenia do 19 maja 2017.

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

chmura tagów

#Konin

Krupa u podstaw

grafika: Dariusz Krupa

25
Piątek
Maj 2018
Borysa
Magdy
Marii-Magdaleny
Maj, 2018
PnWtŚrCzPtSN
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

poprzedni dzisiaj następny

projekt i realizacja Media Designers dla KsyKsy copyrights 2014-2018 Kultura u podstaw, portal finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego