facebooktwitteryoutubesoundcloudrsskalendarzjęzyk polskijęzyk angielski

publikuj na facebooku wykop tomapalinkdrukuj« Z biegiem rzeki. Fotografie Markowskiego

data wydarzenia: 26.04.2017, g. 19:00 opublikowane przez: , z dnia 26.04.2017, 05:51

Mówi się o nim, że ma talent do budowania narracji i należy do najciekawszych polskich fotoreporterów ostatnich lat. Przez ostatnie miesiące Tymon Markowski fotografował cykl zdjęć, poświęconych rzece Brdzie. Poznańska premiera książki "Flow", która jest efektem tej pracy i spotkanie z jej autorem już dziś wyjątkowo w Galerii Pix.House.

Za projekt “Flow", dokumentujący życie toczące się we wsiach i miasteczkach położonych u brzegów rzeki Brdy, Markowski dostał  w 2016 roku 1. nagrodę w kategorii Fotoreportaż w konkursie Stowarzyszenia Fotoreporterów. W tym samym konkursie zdobył tytuł Fotoreportera Roku. Na swoim koncie ma też międzynarodowy tytuł Fotograf Roku w kategorii Event.

Jest fotografem samoukiem, urodził się 30 lat temu w Krakowie, ale od lat mieszka i pracuje w Bydgoszczy - mieście, położonym nad Brdą. Kiedyś współpracował z lokalnymi gazetami, dziś pracuje sam, jako wolny strzelec. Jego zdjęcia były dostrzegane i nagradzane nie tylko w Polsce, ale też we Francji, Włoszech i USA. Przez ostatnie miesiące realizował cykl ``Flow``, poświęcony rzece Brdzie. O tym projekcie napisał m.in. The New York Times.

Premiera książki "Flow" odbyła się pod koniec marca br. w Galerii Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. We wstępie do książki czytamy:

"Jego podróż trwała rok. Fotograf odwiedzał miejsca znajdujące się w sąsiedztwie rzeki, szukając zaskakujących bądź niecodziennych fragmentów rzeczywistości. Poruszamy się pomiędzy wątkami dotyczącymi historii, turystyki, biznesu i rozrywki. Podziwiamy ludzką kreatywność i przestrzeń, którą wokół rzeki zagospodarowano. Odwiedzamy między innymi klub wioślarki, elektrownię wodną, zakład karny czy operę. Zapuszczamy się na bagna i wchodzimy do niedostępnych pomieszczeń pod miejskim basenem. Za każdym z tych miejsc kryje się niezwykła historia."

Poznańskie spotkanie z Tymonem Markowskim i premiera książki fotograficznej "Flow" w ramach 15 FOTSPOTkania, rozpocznie się 26 kwietnia o godz. 19 wyjątkowo w Galerii Pix.House (ul. Głogowska 35a). Wstęp wolny.

Podczas spotkania i tuż po jego zakończeniu będzie można kupić książkę, która ukazała się w niewielkim nakładzie 400 egzemplarzy. Spotkanie organizuje Stowarzyszenie FOTSPOT, moderatorem będzie Anka Gregorczyk, inicjatorka FOTSPOT, członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski.
Więcej informacji na stronie wydarzenia na fb oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Autor: Tori
Zdjęcia: Tymon Markowski
 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Krupa u podstaw

20
Środa
Czerwiec 2018
Bogny
Rafaeli
Rafała
Czerwiec, 2018
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

projekt i realizacja Media Designers dla KsyKsy copyrights 2014-2018 Kultura u podstaw, portal finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego