facebooktwitteryoutubesoundcloudrsskalendarzjęzyk polskijęzyk angielski

publikuj na facebooku wykop tomapalinkdrukuj« DagaDana wraca z "Maleńką"

data wydarzenia: 17.02.2017, g. 20:00 opublikowane przez: , z dnia 15.02.2017, 11:21

Pierwszy album polsko-ukraińskiego zespołu DagaDana już od dawna jest białym krukiem. Wiedzą o tym wszyscy, którzy szukają go w sklepach muzycznych. Jest jednak szansa, że ich marzenia się spełnią. Po sześciu latach od wydania "Maleńkiej" ukaże się reedycja albumu! Z tej okazji DagaDana da w piątek specjalny koncert w poznańskim klubie Dragon.

Zespół tworzą znakomici muzycy z Polski i Ukrainy, biorący udział w wielu ważnych projektach muzycznych w kraju i zagranicą. DagaDana współpracuje z takimi formacjami jak m.in. Raz Dwa Trzy, rodziną Pospieszalskich, czy Gabą Kulką. Od momentu powstania zespół dał ponad 400 koncertów w Polsce i na świecie. Debiutancka płyta “Maleńka” zyskała niezwykłe uznanie mediów i środowisk opiniotwórczych.

Dla DagaDany od początku istnienia, granice nie miały znaczenia. Te należące do państw i miast zespół starł z mapy na wstępie. Co z tego, że Daga Gregorowicz jest z Poznania, Mikołaj Pospieszalski z Krakowa, a Dana Vynnytska ze Lwowa, skoro w muzyce tak im do siebie blisko? Chwilę później padły mury między gatunkami. Grupa, zawiązana na jazzowych warsztatach, fascynowała się elektronicznymi zabawkami w roli instrumentów i pochylała nad szczerością ludowego repertuaru.

Debiutancka “Maleńka" kończyła się po wariacku - funkowym jam session z udziałem zaproszonego rapera. Niezwykła trójka muzyków nigdy nie dzieliła fanów. Znalazła ich w poważnych osobach, by wspomnieć komplementy od Adama Nowaka z zespołu Raz, dwa, trzy, czy - wyrażone statuetką - uznanie ze strony akademii, wręczającej Fryderyki.

Koncert w Dragonie będzie miał charakter bardzo kameralny. Pula biletów jest ograniczona. Po koncercie zespół zostanie w klubie, by wraz z publicznością świętować reedycję płyty przy wspólnych rozmowach i tańcach.
Do tej pory DagaDana wydała 5 albumów, koncert promujący reedycję “Maleńkiej” będzie też okazją do nabycia pozostałych płyt zespołu. Członkowie grupy apelują: “Prosimy zabrać ze sobą grające zabawki, instrumenty dziecięce, cokolwiek, co pozwoli nam stworzyć wielką radosną orkiestrę.”
Wygląda na to, że szykuje się nie tylko znakomity koncert, ale i zakręcone afterparty.

Oprac. aog

Zdjęcia: Archiwum zespołu

Klub Dragon, koncert zespołu DagaDana, piątek 17 lutego o godz. 20.
 

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Krupa u podstaw

19
Wtorek
Czerwiec 2018
Gerwazego
Protazego
Sylwii
Czerwiec, 2018
PnWtŚrCzPtSN
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

poprzedni dzisiaj następny

projekt i realizacja Media Designers dla KsyKsy copyrights 2014-2018 Kultura u podstaw, portal finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego