facebooktwitteryoutubesoundcloudrsskalendarzjęzyk polskijęzyk angielski

publikuj na facebooku wykop tomapalinkdrukuj« CHCEmisie pomagać dzieciom

data wydarzenia: 17.12.2016, g. 18:00 opublikowane przez: , z dnia 14.12.2016, 11:09

Na muzyczną podróż do Nowego Jorku zaprasza 17 grudnia fundacja CHCEmisie, która już od dziewięciu lat pomaga dzieciom z domów dziecka. Coroczny, grudniowy koncert charytatywny poświęcony będzie tym razem muzyce kompozytorów, związanych z Nowym Jorkiem: Gershwina, Rachmaninowa, Galliano czy Oscara Petersona.

Podczas koncertu „New York” wystąpią m.in. wybitni polscy pianiści młodego pokolenia, znani z poprzednich edycji - Marek Bracha i Michał Szymanowski. Obaj mieli zaszczyt reprezentować Polskę podczas Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w 2010 i 2015 roku. Pianiści od lat z powodzeniem koncertują w najlepszych salach na całym świecie. Już po raz piąty znajdą czas, by uświetnić koncert na rzecz podopiecznych fundacji CHCEmisie.

Pianistom towarzyszyć będą zaproszeni przez nich goście. Michał Szymanowski akompaniować będzie młodej, jazzowej wokalistce Annie Grzelak, która wykona m.in. utwory Gershwina. Natomiast Marek Bracha zaprosił do duetu niezwykle utalentowaną skrzypaczkę Celinę Kotz, która z powodzeniem reprezentowała Polskę na tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego. Podczas grudniowego koncertu usłyszymy również wybitnego polskiego mistrza bandoneonu - Wiesława Prządkę z zespołem.

Podobnie jak w latach ubiegłych, koncert będzie swoistym music show. Poprowadzą go Daniel Szpilman (wnuk legendarnego pianisty i kompozytora, bohatera filmu Romana Polańskiego „Pianista”) oraz Liliana Skibińska (dziennikarka telewizji WTK). Nie tylko zapowiedzą artystów, ale także porozmawiają z nimi o planach koncertowych i fonograficznych oraz o ich osobistych związkach z Nowym Jorkiem i muzyką inspirowaną tym wyjątkowym miastem.  Koncert „New York” jest całkowicie charytatywny. Organizatorzy oraz artyści nie pobierają żadnego wynagrodzenia. Firma Yamacha udostępnia na niego jeden ze swych najlepszych fortepianów, a CK Zamek Salę Wielką.

Fundacja CHCEmisie już od 9 lat pomaga dzieciom z domów dziecka. Wśród ich podopiecznych są między innymi mali mieszkańcy domu dziecka w Kołaczkowie, a także młodzi ludzie, którzy wyszli już z tego domu i zaczynają samodzielne życie oraz dzieci z rodzinnego domu dziecka w Nowym Folwarku k/Wrześni. Z pomocy fundacji korzystają także dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym.
W Kołaczkowie, w porozumieniu z kadrą wychowawców zostało opracowanych kilka programów pomocy. Przede wszystkim współfinansowana jest działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego, w którym z wielkimi sukcesami trenują młodzi sportowcy.

CHCEmisie finansuje także pomoc w nauce (min. kursy językowe i korepetycje), naukę w szkołach zaocznych, kursy zawodowe oraz kursy na prawo jazdy. W wyjątkowych sytuacjach koszty leczenia i leków dla swoich podopiecznych. Pewne sumy przeznaczane są również na wyjazdy wakacyjne czy małe przyjemności, takie jak wyjście do kina, na koncert, na basen czy lodowisko.
- Wszystko co robimy, robimy wolontaryjnie, nie pobierając za to żadnego wynagrodzenia. Nie mamy także żadnych kosztów funkcjonowania fundacji, takich jak biuro, etaty czy służbowe telefony. Wszystkie pieniądze, które udaje nam się pozyskać z organizowanych przez nas koncertów czy od sponsorów, przeznaczmy w całości na pomoc naszym podopiecznym – mówi Anna Sokolnicka-Elzanowska z zarządu fundacji.

Oprac. dmk
Zdjęcia: Magdalena Adamczewska (Materiały organizatora)

Koncert charytatywny fundacji CHCEmisie odbędzie się 17 grudnia o godz. 18 w Sali Wielkiej CK Zamek. Przedsprzedaż biletów (w cenie promocyjnej 50 zł):  tutaj, CIM oraz kasa CK Zamek. W dniu koncertu do nabycia będą także cegiełki, upoważniające do udziału w koncercie, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc podopiecznym fundacji CHCEmisie.

Współorganizatorem koncertu jest Centrum Kultury Zamek. Przedsięwzięcie dofinansowało Miasto, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak objął koncert honorowym patronatem.

 

Wiesław Prządka_zdj. Magdalena Adamczewska
Od lewej Daniel Szpilman, Michał Szymanowski, Marek Bracha, Liliana Skibińska_zdj. Magdalena Adamczewska
Marek Bracha i Michał Szymanowski_zdj. Magdalena Adamczewska

komentarze (Aby komentować musisz być zarejestrowanym użytkownikiem - zarejestruj się lub zaloguj)

Krupa u podstaw

grafika: Dariusz Krupa

25
Piątek
Maj 2018
Borysa
Magdy
Marii-Magdaleny
Maj, 2018
PnWtŚrCzPtSN
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

poprzedni dzisiaj następny

projekt i realizacja Media Designers dla KsyKsy copyrights 2014-2018 Kultura u podstaw, portal finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego